ДОЛМАТІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА СКАДОВСЬКОГО РАЙОНУ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Херсонська область, Скадовський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ПРОГНОЗ бюджету Долматівської сільської ради Голопристанського району Херсонської області на 2021 – 2022 роки

                                                                                                   Додаток 1

                                                                                                   до рішення

                                                                                             виконавчого комітету

                                                                                                   Долматівської сільської ради

                                                                                                   від   17.11.2019  № 63

 

 

ПРОГНОЗ

бюджету Долматівської сільської ради Голопристанського району Херсонської області

на 2021 – 2022 роки

 

                                                                                                  

Загальна частина

 

         Прогноз сільського бюджету на 2021-2022 роки (далі – Прогноз) розроблено на підставі положень Бюджетного та Податкового кодексів України, Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2020-2022 роки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 травня 2019 року № 555 (зі змінами від 23 жовтня 2019 року № 883), Методичних рекомендацій щодо складання у 2020 році місцевих бюджетів на середньостроковий період, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 29 березня 2019 року № 130, Плану (програми) соціально-економічного, соціального та культурного розвитку Бехтерської сільської ради (об’єднаної територіальної громади) на 2019 рік, сільських цільових програм та інших законодавчих актів з питань бюджету та міжбюджетних відносин з урахуванням аналізу економічної ситуації, стану фінансового потенціалу, оцінки досягнуто рівня розвитку економіки.

         Метою Прогнозу є створення дієвого механізму управління бюджетним процесом в об’єднаній громаді як складової системи управління державними фінансами, встановлення взаємозв’язку між стратегічними цілями розвитку громади та можливостями бюджету у середньостроковій перспективі, забезпечення прозорості та послідовності бюджетної політики.

         Основними завданнями Прогнозу на середньострокову перспективу є забезпечення реалізації заходів з ефективного використання економічного потенціалу громади, залучення інвестицій в економіку, зміцнення фінансово-економічної самостійності сільського  бюджету, підвищення ефективності управління бюджетними коштами, подальша оптимізація бюджетних видатків, удосконалення системи результативних показників з метою підвищення якості надання послуг у відповідних сферах.

Прогноз сільського бюджету базується на принципах збалансованості, обґрунтованості, ефективності та результативності.

Під час реалізації Прогнозу очікується, що бюджетні нововведення забезпечать бюджетну самостійність та фінансову незалежність сільського бюджету, сприятимуть виконанню органами місцевого самоврядування своїх повноважень в частині надання якісних суспільних послуг та ефективному функціонуванню бюджетної системи.

Можливі ризики невиконання прогнозних показників: при несприятливих зовнішніх факторах на економіку України, і як наслідок, на фінансово-економічну ситуацію регіону, можливе недосягнення запланованих темпів зростання фонду оплати праці, що призведе до невиконання прогнозних показників з податку на доходи фізичних осіб.

 

Основні індикативні прогнозні показники сільського бюджету

 

Основними індикативними показниками економічного і соціального розвитку, які враховуються при складанні Прогнозу є:

  1. Індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року): 2021 рік – 105,3%; 2022 рік – 105,1%.
  2. Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, які розраховано з урахуванням прогнозного зростання тарифів на енергоносії та прогнозного індексу цін виробників, на 2021 рік збільшено в середньому порівняно з 2020 роком на коефіцієнт 1,08, на 2022 рік порівняно з 2021 роком на 1,061.
  3. Статистичні показники, які використовуються при розрахунку прогнозних надходжень податків і зборів.
  4. Фактичне виконання дохідної частини сільського бюджету за 10 місяців 2019 року.

Під час розрахунку враховано такі соціальні стандарти:

  • мінімальна заробітна плата:  з січня 2021 року – 5003 грн; з січня 2022 року – 5290 грн;
  • посадовий оклад працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки: з січня 2021 року – 2270 грн; з січня 2022 року – 2445 грн.

Основні показники селищного бюджету на 2019-2022 роки наведено в додатку 1 до цього Прогнозу.

 

Дохідна спроможність селищного бюджету

 

Прогноз сільського бюджету враховує прогнозні індекси споживчих цін, підвищення розміру мінімальної заробітної плати та доходів населення, а також тенденції надходжень окремих податків за 2018-2019 роки.

Слід відмітити, що в Прогнозі сільського бюджету на 2021-2022 роки враховані вимоги бюджетного законодавства стосовно припинення зарахування до місцевих бюджетів акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального. Також передбачено вимоги законодавства про поетапне скорочення обсягу додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я, а саме з 2020 року до 50%, з 2021 року - до 75%, з 2022 року – до 100%.

Враховано норму щодо застосування індексу споживчих цін за                             2017-2023 роки, який використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, в розмірі 100 відсотків відповідно до Закону України від 23.11.218 року № 2628-VІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Основними бюджетоутворюючими платежами власних надходжень загального фонду сільського бюджету є податок на доходи фізичних осіб, питома вага якого у 2019 році складає 48,3%,  плата за землю, на яку припадає 8,8% власних надходжень, єдиний податок – 22,2%, акцизний податок – 0,2%. Обсяг трансфертів в загальному обсязі сільського бюджету становить в 2021 році – 53,4%, в 2022 році – 50,8%.

       Доходи сільського бюджету визначені у додатку 2 до цього Прогнозу.

       Обсяг доходів загального фонду сільського бюджету на 2021 рік розрахований у сумі 42948073 грн, що на  2368808 грн більше проти показників 2020 року.

       До спеціального фонду сільського бюджету в 2021 році прогнозується отримати 1373294 грн (з урахуванням власних надходжень бюджетних установ).

       В 2022 році прогнозується отримати доходи до загального фонду сільському  бюджету в сумі 45725205 грн  та до спеціального фонду – 1424186 грн, що на 2777132 грн  та 50892 грн   більше відповідних показників 2021 року.

       Основними заходами, які необхідно здійснити для наповнення сільського бюджету є:

  • активізація виконавчих органів, фіскальних органів із залучення коштів до сільського бюджету;
  • пошук додаткових шляхів наповнення сільського бюджету, зокрема шляхом недопущення заборгованості з виплати заробітної плати у господарському комплексі, недопущення схем мінімізації сплати податків, проведення роботи зі скорочення податкового боргу;
  • забезпечення ефективного і раціонального підходу до використання земельних ресурсів та комунального майна як засобу збільшення надходжень до бюджету;
  • організація своєчасного затвердження та перегляду ставок місцевих податків і зборів згідно з чинним законодавством.

 

 

 

 

 

 

 

Фінансове забезпечення пріоритетних напрямів розвитку

 

         Ключовим завданням бюджетної політики залишатиметься забезпечення економічної стабільності, стійкості та збалансованості бюджетної системи, підвищення якості надання суспільних послуг.

         Фінансування бюджетних видатків на період до 2022 року здійснюватиметься в рамках жорсткої економії бюджетних коштів.

 

Органи місцевого самоврядування

         Пріоритетним завданням сільської ради є фінансове забезпечення здійснення повноважень, наданих Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими нормативно-правовими актами.

         У 2021-2022 роках планується здійснити такі заходи: організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності ради, виконавчого органу, депутатів, взаємодію і зв'язок з місцевими органами виконавчої влади.

 

Освіта

         Пріоритетом у розвитку галузі освіти є забезпечення стандарту якості освіти та рівного доступу до здобуття якісної освіти для всіх громадян України.

         У 2021-2022 роках передбачається здійснення таких заходів:

- вдосконалення мережі закладів освіти відповідно до потреб територіальної громади;

- рівний доступ дітей з особливими освітніми потребами до здобуття освіти;

- розбудова Нової української школи;

- підтримка молодих вчителів зі стажем роботи до 10 років;

- розвиток позашкільної освіти.

         Основними результатами, яких планується досягти, є:

  • збільшення рівня охоплення дітей дошкільною освітою;

     розширення можливості соціальної інтеграції різних категорій дітей з відхиленнями розвитку, обмеженими можливостями здоров’я та особливими освітніми потребами;

  • Стовідсоткове охоплення дітей повною загальною середньою освітою;
  • покращення матеріально-технічної бази закладів освіти.

 

Соціальний захист та соціальне забезпечення

Пріоритетним завданням у сфері соціального захисту залишається здійснення заходів, спрямованих на поліпшення життєзабезпечення осіб похилого віку, інвалідів, ветеранів Великої Вітчизняної війни, Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), громадян, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасників антитерористичної операції в східних областях України, підвищення рівня соціального обслуговування та підтримки незахищених та вразливих верств населення.

У 2021-2022 роках передбачається здійснити такі заходи:

  • надання  одноразової допомоги дітям сиротам ,яким виповнилося 18 років;

- надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верстам населення селищної ради, які опинилися у скрутному становищі, одноразової матеріальної допомоги на лікування онкологічних захворювань ;

- надання щомісячної стипендії матері загиблого воїна в АТО;

- надання одноразової допомоги учасникам бойових дій в АТО;

  • організація надання продуктових наборів ветеранам війни, особам похилого віку до Дня перемоги, Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана;

Основні результати, яких планується досягти:

  • підвищити рівень матеріального забезпечення зазначених категорій громадян, покращити якість  життя цих верств населення;
  • поліпшення соціальної ситуації.

 

Культура

         Головними пріоритетами галузі буде забезпечення на території селищної ради реалізації державної політики у сфері культури і мистецтва, бібліотечної та музейної політики, розроблення та здійснення заходів щодо забезпечення умов для відродження та розвитку української культури.

         Передбачається виконання таких завдань:

  • проведення концертних програм, культурно-масових заходів, змагань, різноманітних свят;
  • виявлення талановитих особистостей, обдарованих дітей та молоді, сприяння розвитку їх здібностей;
  •  створення умов для самодіяльної художньої творчості, самореалізації підростаючого покоління;
  • організація змістовного дозвілля молоді, населення;
  • пропаганда здорового способу життя
  • зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури.

Результативні показники, яких планується досягти:

  • створення умов для задоволення культурних потреб населення громади, творчого розвитку, естетичного виховання громадян;
  • збільшення чисельності населення, охопленого культурно-дозвіллєвою діяльністю, бібліотечним обслуговуванням;
  • приведення матеріально-технічної бази закладів культури у відповідність до сучасних вимог, оновлення бібліотечних фондів.

 

Фізична культура і спорт

         Пріоритетами розвитку галузі будуть залучення широких верств населення до масового спорту, популяризація здорового способу життя, створення умов для занять фізичною культурою і спортом.

         У 2021 та 2022 роках передбачається здійснення таких заходів:

  • створення умов для фізичного виховання, масового спорту в усіх типах  освітніх закладів, за місцем роботи, проживання та місцях масового відпочинку населення;
  • забезпечення підготовки та участі учнів загальноосвітніх навчальних закладів у спортивних змаганнях міжнародного, всеукраїнського та обласного рівня з визнаних у державі видів спорту;
  • забезпечення підготовки та участі спортсменів об’єднаної територіальної громади різних вікових груп у спортивних змаганнях всеукраїнського, міжнародного рівня з визнаних у державі видів спорту;
  • забезпечення спортивною формою, спортивним обладнанням та інвентарем спортсменів та збірні команди сільської (в тому числі дитячо-юнацькі) для участі у всеукраїнських, обласних, районних змаганнях з визнаних у державі видів спорту серед спортсменів різних вікових груп;

Основними результатами, яких планується досягти, є:

  • підвищення рівня залучення населення до занять фізичною культурою та масовим спортом, зміцнення здоров’я нації та попередження захворювань;
  • приведення стану спортивних об’єктів Долматівської сільської ради у відповідність із сучасними стандартами.

 

Організація благоустрію населених пунктів

         Планується здійснення заходів з покращення  комплексного благоустрію території громади, забезпечення ефективної роботи комунального підприємств для обслуговування потреб всіх населених пунктів громади, в тому числі придбання спецтехніки для виконання заходів з благоустрою території, вуличного освітлення, забезпечення належного утримання доріг місцевого значення, проведення капітального та поточного ремонту доріг місцевого значення, в тому числі шляхом співфінансування з бюджетам інших рівнів.

         Основними результатами, яких планується досягти є покращення благоустрою громади, поліпшення стану автомобільних доріг.

                  Конкретні показники обсягу видатків на 2021-2022 роки будуть уточнюватись залежно від реальних можливостей бюджету на відповідні роки.

 

 

 

 

 

В.о.Сільського голови                                                        А.І.Баранова      


https://rada.info/upload/users_files/34381816/1017ca67ba40a5581fb8bb12d467be29.xlsx Додаток 1

https://rada.info/upload/users_files/34381816/6766d199694d94d7c4af8c3e56a5bf59.xlsx Додаток 2

https://rada.info/upload/users_files/34381816/f57ecb07ce02c2660953918c4db4a523.xls Додаток3

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь